Smegenų žemėlapiai padeda mokytis užsienio kalbos
Smegenų žemėlapis tai labai efektyvus būdas įrašyti ir pasiekti informaciją tavo smegenyse. Smegenų žemėlapis tai kūrybiškas ir logiškas būdas užrašams, kuris tiesiog surikiuoja tavo mintis.
Visi smegenų žemėlapiai turi kai ką bendro. Jie turi organizuotą struktūrą, kuri prasideda centre ir linijas, simbolius, žodžius, spalvas bei paveikslėlius sukuriant paprastas, smegenims draugiškas sąvokas. Smegenų žemėlapis paverčia ilgą ir monotonišką informaciją į spalvingą, įsimenamą ir gerai sudėliotą diagramą, kuri veikia smegenims natūraliu būdu.
Paprasčiausias būdas suprasti smegenų žemėlapį, tai palyginti jį su miesto žemėlapiu. Miestas nusako pagrindinę mintį; pagrindiniai keliai, vedantys iš centro nusako pagrindines idėjas tavo mąstymo procese; šalutiniai keliai ar šakos nurodo antraeilias mintis ir taip toliau. Išskirtiniai paveikslėliai ar formos gali nurodyti įžymias vietas ar ypač svarbias idėjas.
Smegenų žemėlapis tai tavo vidinis išskirtinio ir natūralaus mąstymo veidrodis, supaprastintas grafinio proceso, kuris suteikia tau universalų raktą atskleisti tavo dinaminį smegenų potencialą.
Smegenų žemėlapis yra puikus mokymosi ir įsiminimo metodas, galintis palengvinti ir pagreitinti užsienio kalbos mokymąsi bei paversti šį procesą smagesniu. Šį paprastą metodą gali naudoti įvairaus amžiaus žmonės, siekdami greičiau įsiminti naujus žodžius, išmokti gramatikos taisyklių, apibendrinti knygas ir straipsnius.
Smegenų žemėlapis yra puikus mokymosi ir įsiminimo metodas, galintis palengvinti ir pagreitinti užsienio kalbos mokymąsi bei paversti šį procesą smagesniu. Šį paprastą metodą gali naudoti įvairaus amžiaus žmonės, siekdami greičiau įsiminti naujus žodžius, išmokti gramatikos taisyklių, apibendrinti knygas ir straipsnius.
Naujų žodžių įsiminimas
Mokydamiesi naujų užsienio kalbos žodžių tradiciškai apsiribojame žodynėliu, suskirstytu į tris stulpelius – žodžio užsienio kalba, jo tarimo ir reikšmės. Šis metodas yra plačiai naudojamas mokyklose, tačiau tai toli gražu ne pats geriausias metodas.
- Tokios lentelės įprastai yra nuobodžios, todėl naujų žodžių mokymasis virsta monotoniška užduotimi.
- Nėra spalvų, paveikslėlių ar sąsajų, kurios leistų lengviau susieti naujus žodžius ir jų reikšmes.
- Sunku suskirstyti tokį žodyną pagal temas. Ypač pridėti naujų žodžių į anksčiau praeitas temas yra beveik neįmanoma.
Smegenų žemėlapiai, ypač skaitmeniniai, suteikia praktiškesnį metodą, kaip išmokti didelius žodžių užsienio kalba kiekius, o naujos informacijos įsiminimą paverčia paprasta ir linksma užduotimi.
Gramatikos taisyklių mokymasis
Įsiminti visas naujos užsienio kalbos gramatikos taisykles gali būti didelis iššūkis. Dešimtys taisyklių ir išimčių turi būti įsimenamos siekiant suformuoti taisyklingus ir nuoseklius sakinius. Keletas paprastų patarimų, leidžiančių tai atlikti sėkmingai ir efektyviai:
1. Viskas vienoje vietoje
Nesvarbu, ar antrosios užsienio kalbos mokotės mokykloje, privačiuose užsiėmimuose ar dirbdami savarankiškas, tikėtina, kad pastebite, jog įvairios gramatikos taisyklės yra išsimėčiusios keliuose skirtinguose šaltiniuose – vadovėliuose, pratybų ir užrašų sąsiuviniuose. Visa tai gali tapti gana painu ir jūsų smegenys turės sugaišti daug laiko bei skirti daug energijos bandydamos prisiminti, kur galima rasti tam tikrą informacijos dalį, ir kaip ji yra susijusi su kituose šaltiniuose pateikiama informacija – užuot visą šį laiką skyrus įsimenant taisykles! Visų gramatikos taisyklių surinkimas į vieną vietą gali šiek tiek užtrukti pradžioje, bet ilgainiui, tai leis sutaupyti daugiau laiko ir atneš dešimteriopos naudos. Smegenų žemėlapiai yra puikus metodas, leidžiantis surinkti ir laikyti vienoje vietoje visas gramatikos taisykles. Didžiausias privalumas tokių gramatikos žemėlapių – aiški turimos informacijos apžvalga ir struktūra: visas taisykles galite greitai peržiūrėti vienoje vietoje, susieti jas tarpusavyje, pridėti piktogramų ir spalvų, kurios sukeltų tam tikras asociacijas.
Patarimas: Galite sukurti smegenų žemėlapį kiekvienai gramatikos temai (pvz., daiktavardžių, būdvardžių, sintaksės, gramatinių laikų žemėlapiai ir t.t.) ir sukurti naują žemėlapio porūšį kiekvienai temai, kuri siejasi su atitinkama tema pagrindiniame žemėlapyje.
2. Atsispausdinkite smegenų žemėlapį
Jeigu naudojate programinę įrangą, leidžiančią sukurti smegenų žemėlapius, patariama juos atsispausdinti ir pakabinti ant sienos matomoje vietoje, kur praleidžiate daug laiko. Vonios kambario durys arba siena šalia jūsų lovos taip pat puikiai tinka. Kiekvieną kartą pažvelgus į savo sukurtą smegenų žemėlapį, net jei tai nutinka atsitiktinai, matytas vaizdas vis labiau įsitvirtins atmintyje.